Cena Jindřicha Suchánka

Cenu jsme sice udělili na Seniorforu už vloni na podzim, ale se zveřejněním její podoby jsem čekal, až rodinnou poštou doputuje na Slovensko k panu Kuskovi. Tak už můžu.

Poslání našeho Klubu vedlo logicky k tomu, že jsme začali na Seniorforu udělovat Cenu Jindřicha Suchánka. Ten nejen vyráběl pro filmové amatéry potřebnou techniku, ale také podporoval jejich tvorbu a i když byl násilně odstaven od své továrny, byl s filmovými amatéry v kontaktu. Takže jaké by mělo být hledisko pro udělení této ceny? Film by se mohl nějak týkat techniky, ale asi to není podmínkou. Ovšem v letošní ceně to tak trochu bylo. Jak jsem napsal v článku pro Videohobby:

„Samozřejmě že se nám (a podle hodnocení nejen nám) líbila krátká anekdota Nová doba, ale přiznáváme, že jsme přihlédli i k pozoruhodné náhodě, že se pan Kuska narodil v Brně v den konání Seniorfora (pravda, už před pár léty). Ale také jsme vzali v úvahu, že film s komickou nadsázkou pojednává o využití moderní techniky – a to by se asi panu Suchánkovi, konstruktérovi a výrobci legendární Admiry, také líbilo.“

A jak cena vypadá? Na první pohled je to obyčejná Admira „céčko“…

…ale z druhé strany už vypadá jinak…

3D tisk šťastnou shodou okolností zařídil Michal Pandula.

Kamera, celá vytištěná na 3D tiskárně, je jako „živá“. Je to až na hranici chápání.

Dokonce jde otevřít – tam jsem vložil letáček s informacemi o panu Suchánkovi.

No a na příští ročník máme připravené další překvapení. Tak senioři točte, máte se na co těšit!

Napsat komentář