Zpráva z březnové schůzky (2024)

Schůzka byla velmi nabitá – posuďte sami.

Obrátili se na na nás organizátoři malého sympatického festivalu Svéhlavá kamera, odehrávajícího se na Kokořínsku s žádostí o spolupráci. Festival je zajímavý tím, že se promítají filmy zásadně z originálních filmových pásů. Informace o prvním ročníku lze na internetu najít snadno, například zde. Projednali jsme možnosti našeho archivu něco zapůjčit, ale víme, jak jsou filmy choulostivé.

Sdělil jsem, že jsem se účastnil pohřbu našeho příznivce a bývalého velmi aktivního filmového amatéra pana Milana Hrušky.

Katrin a Miloš poreferovali o účasti na Mladé kameře, zejména na sobotní retrospektivě 70. a 80. let, do které jsme přispěli několika digitalizovanými filmy z našeho archivu.

Obrátila se na nás studentka Filmové a divadelní vědy na Univerzitě Palackého v Olomouci s žádostí o rozhovory pro její bakalářskou diplomovou práci týkající se amatérského filmu. Naplánujume.

Informoval jsem, že můžeme nominovat kandidáty na členy hodnoticích komisí pro poskytování dotací v oblasti kultury na roky 2025-2026 odboru kultury města Brna.

A pak přišla technická část s několika lahůdkami.

Kolektivně jsme na Aukru vydražili prototyp kamery. Nejdříve jsem ale jako žertík kolegům podstrčil rovněž nově vydraženou Admiru. Jejich výrazy mluví za vše:

Pak už jsme ale téměř slavnostně rozbalili onu raritu.

Telefonicky jsme se spojili s prodejcem panem Kovářem, který nám poreferoval o konstruktérovi – panu Nováčkovi z Prahy-Nuslí – a podal další podrobnější informace o kameře.

Kameru podrobíme časem důkladnému průzkumu a přineseme jistě další informace.

Po tomto vrcholu schůzky jsem ještě odhalil další zajímavý nákup – střihací stolek na 8 mm film, který jsem si vyzvednul na Bleším trhu v Alfapasáži a ještě tam koupil dvě knížky od pana Kameníka o tricích ve filmu.

Schůzka přinesla mnoho inspirací pro další činnost i psaní. Kdyby tak bylo více času – a to se nám blíží ARSfilm, který si žádá také svoje.

Napsat komentář