Zpráva z březnové schůzky (2023)

Po dlouhém plánování a odkládání (z provozních důvodů – kvůli natáčení) se odehrála schůzka Klubu v Sušce – tedy klubovně – promítacím sále – studiu filmové společnosti Foxymon.

Už samo prostředí je inspirativní a oslovilo i přítomného osmaosmdesátiletého příznivce Klubu Josefa S.

V úvodu nám Michal Pandula spontánně popsal část vystavených artefaktů a útržky z historie Foxymonu.

Jedním z hlavních bodů schůzky bylo prozkoumání našeho posledního kolektivního klubového nákupu: zvukového adaptéru Amatic 8 na ozvučování standardní (tedy nikoli Super) osmičky pomocí nalepené mg-stopy, což bylo pro mnohé z nás samo o sobě překvapením. Dnes jsme provedli v podstatě jen první seznámení s obsahem zásilky a Michal slíbil, že promítačku promaže a příště se pokusíme o provoz.

Pak jsem poreferoval o výpravě za členy Klubu filmových amatérů Olešnice. Jako ukázku jejich současné tvorby jsem chtěl jen „proskákat“ videopásmo Hartmanice ve fotografii, vytvořené Josefem Kamínkem. Přítomné ale natolik zaujalo, že jsme ho shlédli prakticky celé. Obdivovali nejen systematické zpracování, ale i výtvarnou kvalitu mnohých fotografií.

Na závěr jsem promítnul slíbený autorský videoklip Slacker Suicide Jindřicha Strubla (pod uměleckým pseudonymem Mairéad Farrell). Jindřich ho natáčel na 16 mm film, částečně kamerou Krasnogorsk z pozůstalosti Otty Dorčáka (na černobílý film Foma) a částečně Bolexem, zapůjčeným z pozůstalosti děda Pešiše (na barevný negativ Kodak). Filmy vyvolal sám doma, Kodak náhradním postupem, protože vyvolávání v tuzemsku a okolí právě v době natáčení skončilo. Obraz byl doplněn archivními záběry. Hudbu a text vytvořil rovněž autorsky. Klip můžete shlédnout zde.

Spokojenost všech přítomných se odrazila v záměru zopakovat příští schůzku opět v Sušce.

1 komentář u „Zpráva z březnové schůzky (2023)“

Napsat komentář