Nové logo Seniorfora

Opravdu, ale opravdu (sákryš, teď jsem se lekl, že někoho cituji) nemám rád změny loga. Je to vizuální značka a tak má zůstat jak jsou všichni zvyklí. Jenže to logo Seniorfora bylo prostě smutné a technicky byla k dispozici jen dost zubatá bitmapa:

A po mém „fejsliftu“ kvůli stěhování do Brna:

Mnoho nezúčastněných mi řeklo, že by se za ně nemusela stydět žádná pohřební služba. I já jsem z něj cítil depresi. Zkusil jsem ho tedy rozveselit pomocí základních barev (RGB) – ale vyšly mi z toho omalovánky:

Tak tudy cesta nevede.

Ale soutěž se dělá pro autory, tak jsem se jich emajlem přeptal na názor. Někteří by stávající logo snesli, jiní viděli problém v té větvičce, která má být asi vavřín pro vítěze.

Zkusil jsem, co udělá vizuální hledání, které umožňuje najít na internetu podobné obrázky. Výsledek byl tento:

Aha, problém je i v tom spojení „s“ a „f“, které tvoří kříž.

S těmito poznatky jsem se obrátil na Stanislava Komínka, výtvarníka a designera, aby s tím zkusil něco udělat.

Připravil několik návrhů:

První se sice odlehčilo, ale pořád je tu ten kříž a rok být v logu nemůže. Irisovou clonu mají jaksi „zabukovanou“ fotografové. Filmaři přece jen (alespoň do nedávna) pracují s nějakými kotouči. Proto jsme dopracovali pravý dolní návrh:

Seniorforum-logo2022

Černou jsme nahradili šedou – stříbrnou, film či jiný záznam dali do stejné zelené, jako lístky.
Takže se logo dá interpretovat takto: Na stříbrné cívce (spodní část) nebo DVDčku (horní část kruhu) je něco natočeného a je to jen zčásti – dá se očekávat, že natáčení bude i u seniorů dál pokračovat – je ještě kam točit, je ještě možno mít nápady. A lístky – to je radost nad vítězstvím – ať už nad technikou, okolnostmi nebo třeba (a to není to nejdůležitější) v soutěži.

Kruhový tvar v zásadě zůstal zachovaný, určitá podobnost s původním logem tu je. Logo lépe snese i zmenšení, což je dobré pro různé tiskoviny.

Uvidíme, s jakým ohlasem se logo setká.

Napsat komentář