ARSfilm amatérů – archiv – 49. ročník (2022)

se konal od 11. 11. 22 do 13. 11. 2022.

Místo konání: Dům osvěty u Antoníčka, Trtílkova 22, Brno – Divišova čtvrť
(Trtílkova 892/22, 612 00 Brno – Lesná)

FOTOGALERIE – fotky od Jirky Polze

Kliknutím na fotku se galerie zvětší

FOTOGALERIE – fotky z jiného zdroje

Kliknutím na fotku se galerie zvětší

Výsledky soutěže 49. ročníku:

Porota konstatovala v některých kategoriích vysokou úroveň filmů, zatímco v jiných pokles kvality oproti minulému ročníku. K soutěži přistupovala jako k celku a posuzovala tedy kvalitu filmů ve srovnání mezi kategoriemi.

a) experimentální filmy

1. cena: Vaterunser Otčenáš – Petr Baran

2. cena: ZVYK JE ŽELEZNÁ HŮL – Filmová společnost FOXYMON

3. cena: DEFEKT – Jan Patzak

čestné uznání: TREMERE – Lukáš Horáček

b) filmy o umění

1. cena: Na dosah – Nikola Šlancová, SPŠ ST Panská

2. cena: MIRI – DIRI – Nadia Kandová

3. cena: S.L.A.M. – Sára Zíchová, SPŠ ST Panská

3. cena: A PRODÁVÁ JE PO SEDMÁKU – Bohumil Kheil

čestné uznání: O Mojmíru Bártkovi – Petr Baran

c) národopisné

žádná cena nebyla udělena

d) animované

1. cena: neudělena

2. cena: neudělena

3. cena: MEFISTO – Jakub Pustay, SPŠ ST Panská

3. cena: DIVA – Jaroslav Nykl

čestné uznání: Droodles 1 – Bohumil Kheil

Cena Ládi Františe

Mezi profesionály – Karel Tvrdík

Porota:
Milan Šebesta, Zlín; Sylva Zimula Hanáková, Brno; Ladislav Munk, Bratislava.

Znělka 49. ročníku ARSfilmu

Letos poprvé došlo k rozvoji znělky, jak pořadatel vyhlásil vloni. K první části (tedy k loňské znělce, kterou můžete vidět zde) vytvořila další část Jana Hunterová, loňská vítězka kategorie experimentálních filmů.

Proběhlý program:

Místo konání: sál Domu osvěty u Antoníčka, Trtílkova 22 v Brně

Pátek 11. 11. 2022
14:00 zahájení, přivítání a registrace účastníků
15:00 výběr soutěžních filmů doporučených pro veřejnost
18:00 Filmy a videoklipy Jiřího Donného Smýkala, prezentace jeho knihy Big Beat šedesátých let v Brně a okolí – I. a II. díl (upravená repríza ze Seniorfora)

Sobota 12. 11. 2022
10:00 zahájení druhého dne
10:15 soutěžní projekce
12:00 přestávka na oběd
13:00 soutěžní projekce
17:00 mimosoutěžní projekce – vzpomínka na Petra Němečka – dědu Pešiše, starší filmy studentů pedagogické fakulty MU
18:00 beseda s porotou
19:00 vyhlášení výsledků, předání cen a společenský večer

Neděle 13. 11. 2022
10:00 komentovaná vycházka Divišovou čtvrtí ke studánce U sv. Antoníčka – brněnská nouzová kolonie

Program projekce:

pátek 11. listopadu 15:00 – 16:30 = výběr soutěžních filmů pro veřejnost

pořadínázevautor-kakategoriedélka
V1Droodles 1Bohumil Kheilanimovaný0,6
V2Mezi profesionályKarel Tvrdíko umění18,0
V3DEFEKTJan Patzakexperiment4,2
V4Intarzovaný svět Jana MaříkaHana Steffani a Vladimír Paslero umění11,1
V5TREMERELukáš Horáčekexperiment6,0
V6Na dosahNikola Šlancová, SPŠ ST Panskáo umění16,0
V7Vaterunser Otčenáš (DVA OTČENÁŠE)Petr Baranexperiment8,4
V8DREVULIACIJán Kuskao umění18,1
V9DIVAJaroslav Nyklanimovaný2,5

sobota 12. listopadu 10:15 – 12:00

pořadínázevautor-kakategoriedélka
1Mezi profesionályKarel Tvrdíko umění18,0
2TREMERELukáš Horáčekexperiment6,0
3KamínekJana Pujinováanimovaný2,0
4Intarzovaný svět Jana MaříkaHana Steffani a Vladimír Paslero umění11,1
5O Mojmíru BártkoviPetr Barano umění19,8
PAUZA10,0
6Slepé ramenoLadislav Laco Biznárexperiment5,5
7BÍLÁ VRÁNAStaňa Domanskýexperiment4,0
8O zatoulaném kuřátkuMiroslav Macegaanimovaný1,2
9ENJOY THE STEPSMilan Kaňáko umění20,9
10MEFISTOJakub Pustay, SPŠ ST Panskáanimovaný6,0
11Droodles 1Bohumil Kheilanimovaný0,6

sobota 12. listopadu 13:00 – 16:00

pořadínázevautor-kakategoriedélka
12Ladění PrahyNadia Kandováexperiment2,6
13Miroslav Šimek – polický výtvarník a krajinářMiroslav Šolco umění15,2
14DREVULIACIJán Kuskao umění18,1
15Vaterunser Otčenáš (DVA OTČENÁŠE)Petr Baranexperiment8,4
16KOSÁCIStaňa Domanskýnárodopis3,0
PAUZA15,0
17Na dosahNikola Šlancová, SPŠ ST Panskáo umění16,0
18Výstava u TrifotaRůžena Bézová a Petr Bézao umění1,7
19NEPROJDOU!Vladimír Paslerexperiment2,3
20MIRI – DIRINadia Kandováo umění11,6
21Fotograf – Olda JenkaMiroslav Šolco umění15,2
PAUZA15,0
22A PRODÁVÁ JE PO SEDMÁKUBohumil Kheilo umění11,5
23S.L.A.M.Sára Zíchová, SPŠ ST Panskáo umění15,0
24ZVYK JE ŽELEZNÁ HŮLFilmová společnost FOXYMONexperiment13,4
25DEFEKTJan Patzakexperiment4,2
26DIVAJaroslav Nyklanimovaný2,5

sobota 12. listopadu 17:00 – 18:00

mimosoutěžní projekce:

filmy, na kterých se podílel Petr Němeček:

vyznání Rodné zemi (1987)

Hráči (1968)

Poselství kresby (1980)

filmy dřívějších studentů Josefa Strubla z Katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty MU:

Textury – Petra Nováková (2006)

HIBERNACE – Jakub Vašíček (2006)

ZEMĚ X – Olga Cermanová (2006)

Hlavní pořadatel:

Veškerou korespondenci a přihlášky zasílejte na adresu:
Klub historie amatérského filmu, z.s.
Krajní 16, č.p. 87
635 00 Brno

E-mail: arsfilm@khiaf.eu
Tel. záznamník (IQ media): 546 211 724 – ale kvůli neschopnosti provozovatele Fayn patrně nefunguje



Akce se uskuteční za finanční podpory

Ministerstva kultury ČR

a statutárního města Brna

Partneři a spolupořadatelé:

ČSFV, z.s. Kroměříž